ANA SAYFA - The Loft İstanbul - Turkish Hospitality at Its Best

THE LOFT İSTANBULFRANSIZ SOKAĞI İÇİNDE…

The Loft İstanbul, Istanbul’un kültür ve eğlence merkezi Beyoğlu’ndadır. Beyoğlu Türkiye’nin en kalabalık, en hareketli caddesidir. 1400 metre uzunluğundaki İstiklal Caddesinde günde ortalama 1.500.000 insan dolaşmaktadır. İstanbul’un son 150 yılında kültür, sanat ve eğlence bakımından merkez olma özelliğini sürdüren İstiklal Caddesi 24 saat yaşayan bir caddedir.

Baştanaşağı restore edilerek, temalandırılan ve 2004 yılında topluca hizmete açılan kafe-restoran, butik, moda atölyeleri ve galerilerin yer aldığı tarihi sokakta, çok şık, loft odalar. 24 saat yaşayan Beyoğlu’nda, İstanbul’un seçkin, elit kitlesinin müdavimi olduğu, 24 saat özel güvenlik ile birlikte 24 saat yaşayan Fransız Sokağı’nda.

Tarihi önemi olan bir binada. Karşı bina, ünlü mimarlar Balyan ailesinin, Dolmabahçe Sarayı’nı yaparken, sarayın kartonpiyer işlerini yapmak üzere İtalya’dan çağırdığı ve bir daha İstanbul’dan dönmeyen İtalya’da da ünlü Genevesi ailesinin yaptığı ve yaşadığı binadır. Bitişik bahçe ise, füzyon mutfağında ve bahçe restoranları kategorisinde Türkiye’nin ilk on restoranından biri seçilmiş Cezayir bulunuyor. The Loft İstanbul, Karaköy ve Eminönü rıhtımlarını yapan ünlü Fransız mühendis Marius Michelle’in yaptığı ve yaşadığı binadır.

Bitişiğinde ise Londra Belediye Başkanı Boris Johnson’un büyükbabası Ali Kemal’in ölümüne kadar yaşadığı, Ünlü Fransız ressam Albert Mille’in, Londra Büyükelçisi Sn.Kuneralp’in ailesinin de yaşadığı Zekipaşa Apartmanı bulunuyor. Türkiye’nin en önde gelen 3 modacısından biri olan Cemil İpekçi’nin moda atölyesi de bu sokakta. Sokağın hemen başında ise 1492 yılında yapılan Fransızca eğitim veren tarihi Galatasaray Lisesi bulunuyor. Fransız Sokağı’nın alt başı, İstanbul’un antika merkezi olan Çukurcuma Sokağı, İtalyan Lisesi ve İtalyan Konsolosluğu 100 metre alt tarafında, Fransız Konsolosluğu ise Sokağın üst başına 100 metre uzaklıkta.